przetarg nieograniczony
Wersja strony w formacie XMLZamówienie na | Pełnienie w latach 2009-2012 funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim nad pracami remontowo-konserwatorskimi związanymi z realizacją projektu pn. ,,Ochrona dziedzictwa kulturowego miasta Chełmna – II etap” |
---|---|
Status zamówienia | rozstrzygnięte |
Zamawiający | Gmina Miasto Chełmno |
Tryb zamówienia | przetarg nieograniczony |
Wartość zamówienia | powyżej 14 000 euro |
Termin składania ofert |
WYJAŚNIENIE
SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
Działając na podstawie art. 38 ust.2 ustawy prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.) zawiadamia się, że w dniu 20.03.2009r. wpłynął wniosek o wyjaśnienie specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na pełnienie w latach 2009-2012 funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim nad pracami remontowo-konserwatorskimi związanymi z realizacją projektu pn. ,,Ochrona dziedzictwa kulturowego miasta Chełmna – II etap”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013, dotyczący:
Nawiązując do specyfikacji istotnych warunków zamówienia w przetargu jw., niniejszym prosimy o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania, dotyczące zapisów projektu umowy:
1. Artykuł 5 pkt 4: prosimy o udostępnienie zasad określonych przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, których znajomość jest niezbędna do sporządzania dokumentacji niezbędnej dla monitorowania, raportowania i rozliczania przedmiotowego Projektu.
2. Artykuł 7: co oznacza zapis „wynagrodzenie (...) ustalane będzie w układzie kwartalnym" - Czy chodzi o kwartał kalendarzowy czy kwartał liczony od dnia podpisania umowy?
3. Artykuł 8 pkt 2a: „Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary pieniężne: a) za pełnienie nadzoru w taki sposób, że powoduje to straty lub szkody na rzecz Zamawiającego w wysokości 100% oszacowanej straty lub szkody lecz nie więcej niż wartość wynagrodzenia Wykonawcy określona w niniejszej umowie" - czy umowa ta jest umową starannego działa moa? Czy Zamawiający oczekuje od oferenta funkcji ubezpieczyciela szkód wywołanych przez Wykonawcę robót?
4. Artykuł 8 pkt 2b: „za każdy dzień zwłoki w przybyciu na budowę po terminie wyznaczonym przez Zamawiającego" - czy „termin wyznaczony" jest w ramach 3 dni wymaganej obecności? Czy termin będzie wyznaczany z minimalnym wyprzedzeniem 3 dni?
5. Artykuł 9 pkt 2 : „Wykonawca wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% wartości nadzoru konserwatorskiego, robót remontowo - konserwatorskich, których wartość zostanie określana po wyłonieniu wykonawcy tych robót" sformułowanie niejasne w redakcji - wynika, że 5% może dotyczyć wartości robót!
6. Artykuł 9 pkt 3: „Strony postanawiają, że 100% zabezpieczenia należytego wykonania kontraktu wygasa" - czy to oznacza, że zostanie zwrócone 100%?
7. Artykuł 10 pkt 1: „W przypadku zawieszenia realizacji umowy przez Zamawiającego, Zamawiający ureguluje wszystkie należne płatności za zrealizowane przed otrzymaniem przez Wykonawcę oświadczenia zamawiającego o zawieszeniu realizacji umowy" - czy opłacony zostanie nadzór za okres po otrzymaniu oświadczenia, jeśli data zawieszenia przekracza termin otrzymania noty o zawieszeniu?
8. Artykuł 14 pkt 2: „Wykonawca ponosi odpowiedzialność przewidzianą prawem za prawidłowe i zgodne ze sztuką budowlaną oraz dokumentacją budowlano-kosztorysową, normami i przepisami wykonania robót remontowo-konserwatorskich objętych nadzorem." - za wykonanie robót odpowiedzialność ponosi Generalny Wykonawca, natomiast Nadzór Inwestorski ponosi odpowiedzialność za swoje czynności, czy intencją zamawiającego jest przesunięcie odpowiedzialności za wykonane roboty z wykonawcy robót na nadzór inwestorski?
9. Artykuł 14 pkt 3: „Zamawiającemu niezależnie od odszkodowania z tego tytułu przysługuje również odszkodowanie z tytułu wniesionego zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z art.9." - z tego zapisu wynika jakoby Zamawiający wnosił zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
na który Zamawiający udziela następującej odpowiedzi:
Ad. 1 Zasady monitorowania, raportowania i rozliczania projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 określa Instytucja Zarządzająca RPO WK-P tj. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Poniżej podajemy wybrane dokumenty dot. omawianych zagadnień:
- Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013,
- Szczegółowy opis osi priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 (USZCZEGÓŁOWIENIE RPO),
- Załącznik III do Uszczegółowienia RPO - Zestawienie wskaźników monitorowania dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013,
- Vademecum Beneficjenta,
- Wzór umowy o dofinansowanie projektu w ramach RPO WK-P,
- Wniosek o płatność (w szczególności dane dot. Przebiegu realizacji projektu),
- Instrukcja wypełniania wniosku Beneficjenta o płatność.
Wszystkie dokumenty związane z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 znajdują się na portalu internetowym Instytucji Zarządzającej RPO WK-P pod adresem: http://fundusze.kujawsko-pomorskie.pl
W związku z powyższym zapytaniem zapisy projektu umowy pozostają bez zmian.
Ad. 2 Zamawiający wyjaśnia, że wynagrodzenie Wykonawcy za przedmiot niniejszej umowy ustalane będzie w układzie kwartalnym – w naszym przypadku mówimy o kwartale kalendarzowym. W związku z powyższym zapytaniem zapisy projektu umowy pozostają bez zmian.
Ad. 3 Zamawiający nie oczekuje od Wykonawcy (tj. inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim) by pełnił funkcję ubezpieczyciela szkód wywołanych przez Wykonawcę robót. Przewiduje się, że Wykonawca robót przedłoży Zamawiającemu polisę ubezpieczeniową dla przedmiotu umowy w kwocie 8 mln PLN z okresem ważności na cały okres realizacji umowy. Jednak w przypadku, gdy Wykonawca - inspektor nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim poprzez swoje czynności, podejmowane decyzje czy też niedopełnienie swoich obowiązków doprowadzi do straty lub szkody poniesie z tego tytułu karę pieniężną określoną w art. 8 pkt 2a.
W związku z powyższym zapytaniem zapisy projektu umowy pozostają bez zmian.
Ad. 4 Zgodnie z treścią SIWZ i projektem umowy Wykonawca będzie zobowiązany m.in. do przybycia na teren budowy co najmniej trzy razy w tygodniu. Będzie to odpowiednio poniedziałek, środa i piątek każdego tygodnia. Zapis art. 8 pkt 2a projektu umowy brzmi ,,Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary pieniężne za każdy dzień zwłoki w przybyciu na budowę po terminie wyznaczonym przez Zamawiającego”. Termin wyznaczony oznacza odpowiednio poniedziałek, środa i piątek każdego tygodnia. Zamawiający nie przewiduje odrębnego powiadamiania inspektora nadzoru o terminie pobytu na budowie.
Natomiast w przypadku ewentualnych zebrań dot. realizacji przedmiotu - jeśli zajdzie taka potrzeba (art. 1 projektu umowy) Wykonawca będzie każdorazowo wzywany przez Zamawiającego z 1-dniowym wyprzedzeniem. Za zwłokę w omawianym obowiązku przybycia na zebranie będą naliczane kary pieniężne zgodnie z art. 8 pkt 2a projektu umowy.
W związku z powyższym zapytaniem zapisy projektu umowy pozostają bez zmian.
Ad. 5 Zamawiający wyjaśnia, że Wykonawca będzie zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% wartości zobowiązania wynikającego ze złożonej oferty tj. wyłącznie wartości usługi za pełnienie nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim nad pracami remontowo-konserwatorskimi związanymi z realizacją projektu.
W związku z powyższym zapytaniem zapisy projektu umowy pozostają bez zmian.
Ad. 6 Zamawiający zgodnie z art. 151 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych przewiduje zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia tj. po podpisaniu protokołu odbioru robót będących przedmiotem nadzoru konserwatorskiego i uznania zamówienia publicznego za należycie wykonane. Zamawiający nie przewiduje pozostawienia części zabezpieczenia należytego wykonania kontraktu na zabezpieczenie ewentualnych roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości.
W związku z powyższym zapytaniem zapisy projektu umowy pozostają bez zmian.
Ad. 7 W przypadku zawieszenia realizacji umowy przez Zamawiającego, Zamawiający przewiduje uregulowanie wszystkich należnych płatności za świadczoną usługę wykonaną do dnia rozpoczęcia zawieszenia realizacji umowy określonego w pisemnej nocie o zawieszeniu przesłanej do Wykonawcy przez Zamawiającego.
W związku z powyższym zapytaniem zapisy projektu umowy pozostają bez zmian.
Ad. 8 Intencją Zamawiającego nie jest przesunięcie odpowiedzialności za wykonane roboty z Wykonawcy robót na Inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim. Natomiast zdaniem Zamawiającego Wykonawca - inspektor nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim, w trakcie realizacji umowy będzie ponosił pełną odpowiedzialność za swoje czynności, podjęte decyzje czy też niedopełnienie swoich obowiązków wynikających z odpowiednich przepisów prawa i norm.
W związku z powyższym zapytaniem zapisy projektu umowy pozostają bez zmian.
Ad. 9 Oczywiście zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnosi Wykonawca.
W świetle projektu umowy przewiduje się następujące odszkodowania dla Zamawiającego w przypadku odstąpienia Zamawiającego od umowy z przyczyn, za które odpowiada Wykonawca.
Po pierwsze, zgodnie z art.11 ust.1 Wykonawca zapłaci odszkodowanie w wysokości 10% wartości umowy oraz prawo dochodzenia wszelkich szkód, jakie poniósł w związku z odstąpieniem od umowy.
Po drugie, zgodnie z art. 14 ust. 3 z wniesionego przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Z art. 147 ust.2 ustawy prawo zamówień publicznych wynika, że zabezpieczenia należytego wykonania umowy służy pokryciu m.in. roszczeń z tytułu niewykonania umowy. Taka okoliczność będzie miała miejsce w przypadku odstąpienia Zamawiającego od umowy z przyczyn, za które odpowiada Wykonawca
W związku z powyższym zapytaniem zapisy projektu umowy pozostają bez zmian.
Udzielone przez Zmawiającego odpowiedzi na zapytania Wykonawcy nie powodują konieczności zmiany terminu składania ofert.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chełmno: Pełnienie w latach 2009-2012 funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim nad pracami remontowo-konserwatorskimi związanymi z realizacją projektu pn. Ochrona dziedzictwa kulturowego miasta Chełmna - II etap
Numer ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: 48849 - 2009; data zamieszczenia: 11.03.2009
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe. Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Burmistrz Miasta Chełmna , ul. Dworcowa 1, 86-200 Chełmno, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 056 6771729, faks 056 6771774. Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelmno.pl I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Pełnienie w latach 2009-2012 funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim nad pracami remontowo-konserwatorskimi związanymi z realizacją projektu pn. Ochrona dziedzictwa kulturowego miasta Chełmna - II etap. II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi. II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Pełnienie w latach 2009 - 2012 funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim nad pracami remontowo-konserwatorskimi związanymi z realizacją projektu pn. Ochrona dziedzictwa kulturowego miasta Chełmna - II etap. Funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie konserwatorskim należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, odpowiednimi normami, wytycznymi konserwatorskimi oraz warunkami określonymi w dokumentacji budowlanej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Zakres robót przewidzianych do nadzorowania w latach 2009 - 2012 przedstawia się następująco: 1) Gmina Miasto Chełmno - prace remontowo-konserwatorskie murów obronnych (odcinek Nr I od ul. Toruńskiej do ul. Biskupiej, odcinek Nr II od ul. Biskupiej do narożnika murów przy baszcie Mestwina, odcinek Nr III od załamania murów przy baszcie Mestwina do ul. Wodnej, odcinek Nr V od ul. 22-go Stycznia do ul. Wodnej oraz odcinek Nr VI od ul. Wodnej do ul. Toruńskiej); 2) Powiat Chełmiński - renowacja gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Dominikańska 35 w zakresie remontu dachu i poddasza, wymiany stolarki okiennej, remontu sufitów na II piętrze, konserwacji i wykonania witraży, renowacji elewacji budynku; 3) Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP - remont konstrukcji dachowej kościoła farnego, wymiana pokrycia dachowego; 4) Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Prowincja Chełmińsko-Poznańska - remont drewnianej konstrukcji więźby dachowej wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz częściową wymianą drewnianej stolarki okiennej w partii dachu budynku głównego (Dom św. Józefa), remont drewnianej konstrukcji więźby dachowej wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz malowaniem ścian wewnętrznych i sufitów kościoła klasztornego, renowacja obiektu małej architektury - Golgoty, remont ceglanych elewacji budynków klasztornych (skrzydło północne, Wieża Mestwina, Dom św. Wincentego a Paulo) z częściową wymianą drewnianej stolarki okiennej na balkonie i ryzalicie elewacji południowej skrzydła północnego klasztoru, remont schodów zewnętrznych Domu św. Wincentego i odwodnienie dziedzińca klasztornego; Wartość robót budowlano - konserwatorskich objętych nadzorem konserwatorskich w latach 2009 - 2012 określona została na ca 10.500.000 zł. (netto). Faktyczny koszt ww. robót zostanie określony po zakończeniu postępowania przetargowego, w którym zostanie wyłoniony wykonawca robót. Wykonawca zobowiązany jest do udziału w pracach komisji przetargowej ds. wyłonienia Wykonawcy robót budowlano - konserwatorskich.. II.1.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.70.00.00-5. II.1.5) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie. II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.1.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.11.2012.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA Informacja na temat wadium: Warunkiem złożenia oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w wysokości: 5 000 zł. (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100)
III.2) WARUNKI UDZIAŁU Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków: W przetargu mogą wziąć udział oferenci nie wykluczeni na podstawie art. 24 ust.1 i 2 i art.22 ust.1, spełniający następujące warunki: - są uprawnieni do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi, - posiadają uprawnienia niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, - posiadają niezbędna wiedzę i doświadczenie, - posiadają potencjał ekonomiczny, a także pracowników zdolnych do wykonania zadania, - spełniają warunki określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia..Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: I) Wypełniony formularz ofertowy; II) W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności, lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy: 1) aktualnego odpisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert; 2) oświadczenie, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne na rzecz ZUS oraz Urzędu Skarbowego; III) W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku posiadania przez wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: 1) wykaz nadzorowanych w okresie ostatnich pięciu lat robót budowlano - konserwatorskich, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem, złożonością i wartością robotom remontowo - konserwatorskim stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania. W wykazie należy podać minimum 1 nadzór konserwatorski na obiektach podlegających ochronie konserwatorskiej w okresie ostatnich 5 lat lub krótszym o wartości robót remontowo - konserwatorskich nie mniejszej niż 2.000.000 zł. (netto), z załączeniem dokumentów potwierdzających, że nadzór został wykonany należycie. 2) wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia , wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, także zakresu wykonywanych przez nie czynności; 3) pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie , o którym mowa w pkt 2 wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował - składać w przypadku zaistnienia takiej okoliczności; IV) W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego znajdowania się przez wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia: 1) oświadczenie o pozostawaniu wykonawcy w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia; 2) polisy , a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego , że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 50.000 zł; V) Dowód wniesienia wadium..
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.IV.2.2) Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie.
IV.3) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.3.1) Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: https://bip.chelmno.pl/.
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Miasta Chełmna, ul. Dworcowa 1, 86-200 Chełmno, pok. nr 16, województwo kujawsko-pomorskie oraz do pobrania na stronie https://bip.chelmno.pl/. IV.3.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 31.03.2009 godzina 10:30, miejsce: Siedziba Zamawiającego tj. Urząd Miasta Chełmna, ul. Dworcowa 1, 86-200 Chełmno, pok. nr 3, województwo kujawsko-pomorskie.IV.3.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert). IV.3.13) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 - 2013.
Pliki do pobrania:
ogłoszenie o przetargu
SIWZ
formularz ofertowy
projekt umowy