Oświadczenie o własności gruntu i wyrażenie zgody na jego zajęcie
Miejsce załatwienia sprawy:
Urząd Miasta, pokój nr 109, tel. (56) 677-17-30 lub (56) 677-17-88
Wymagane dokumenty:
1. Wniosek o wydanie oświadczenia zawierający:
- dane wnioskującego,
- cel zajęcia gruntu,
- określenie działek, których ma dotyczyć oświadczenie,
- podpis wnioskodawcy.
2. Do wniosku należy dołączyć następujące załączniki:
- Mapa sytuacyjno-wysokościowa z projektem zagospodarowania działek.
Opłaty:
Zwolnione z opłaty skarbowej.
Termin załatwienia sprawy:
Do 30 dni od dnia wniesienia wniosku.
Tryb odwoławczy:
Brak.
Podstawa prawna:
Prawo Budowlane Dz.U.2025.418 t.j. z dnia 2025.04.01 z późniejszymi zmianami.